Polska okazała się najmniej skorumpowanym krajem w całym regionie.

Zgodnie z sondażem przeprowadzonym przez Ipsos MORI na zlecenie kompanii Ernst&Young na potrzeby raportu Fraud Survey, poziom korupcji na Ukrainie jest najwyższy wśród wszystkich 41 krajów poddanych badaniu.

Uczestnicy badania odpowiadali m.in. na pytanie, czy uważają, że korupcja w ich kraju jest szeroko rozpowszechniona. Najwięcej, 88% pozytywnych odpowiedzi padło na Ukrainie. Oznacza to także wzrost poziomu percepcji korupcji w porównaniu do badania z 2015 roku (wówczas było to 80%).

Polska znalazła się w tym badaniu na 27. miejscu z 38% pozytywnych odpowiedzi (zmniejszenie wskaźnika o 5% w stosunku do 2015 r.), co dało jej lepszy wynik od wszystkich sąsiadów.

Z sąsiadów Polski najlepiej wypadły Niemcy (43%), potem Litwa (47%), Czechy (63%), Rosja (66%) i Słowacja (81%). Badania nie przeprowadzono na Białorusi.

Najmniej skorumpowanym krajem według sondażu jest Dania (6%).

W sondażu wzięło udział 4100 respondentów – członków rad dyrektorów, kierowników średniego i wyższego szczebla oraz innych przedstawicieli przedsiębiorstw z różnych branż. Badanie przeprowadza się w rozwiniętych i rozwijających się krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Indii i Afryki (EMEIA).

CZYTAJ TAKŻE: Newsweek: ukraińskie skorumpowane elity kpią sobie z zachodniego wsparcia

Kresy.pl / ey.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz