W sieci pojawiły się nagrania i fotografie syryjskiej bazy Szajrat w prowincji Homs, zaatakowanej przez Amerykanów blisko 60 pociskami Tomahawk.

Pierwsze materiały wideo ze zbombardowanej przez Amerykanów bazy Szajrat w prowincji Homs zaprezentowała rosyjska stacja „Rossija24”, powołując się na swojego korespondenta. Widać na nim m.in. uszkodzone schrony dla samolotów (puste), jednak inne zdjęcia pokazują, że część ukrytych w nich samolotów bojowych najwyraźniej nie została uszkodzona. Równolegle w sieci pojawiały się także inne materiały.

PRZECZYTAJ: Amerykanie zaatakowali w nocy syryjską bazę lotniczą

W sieci pojawiły się również fotografie zaatakowanej bazy. Część komentatorów zwraca jednak uwagę na stosunkowo niskie rozmiary zniszczeń – przynajmniej w odniesieniu do dostępnych materiałów.

Zobacz: Amerykańskie niszczyciele odpalają Tomahawki w kierunku Syrii [+VIDEO / +FOTO]

– Te fotki z Shayrat raczej niespójne ze spodziewanymi skutkami ataku 50+ Tomahawków– zauważył ekspert ds. Bliskiego Wschodu dr Wojciech Szewko. – Naturalnie gdzieś obok kadru mogą być płonące zbiorniki i budynki, zrujnowane bunkry itd. – zaznaczył. W internecie dostępne są zdjęcia pokazujące dym w rejonie bazy.

Według dostępnych informacji, w trakcie ataku zostało w różnym stopniu uszkodzonych 9 hangarów. Pojawiły się również niepotwierdzone informacje o zniszczeniu kilku samolotów. Początkowo syryjskie media prorządowe publikowały sprzeczne informacje nt. zniszczeń. Strona rosyjska oficjalnie podała, że w trakcie ataku Rosjanie nie odnieśli obrażeń. Według oficjalnych, syryjskich danych, w ataku zginęło 5 osób, a 7 zostało rannych.

Przcezytaj także:

Chiny wzywają do wszystkie strony konfliktu w Syrii do respektowania uzgodnień politycznych

Trump krytycznie o ataku chemicznym w Syrii. Zmiana nastawienia czy efekt presji?

Prezydent Duda wyraża „pełne poparcie” dla amerykańskiego ataku na bazę lotniczą w Syrii

Twitter.com / sana.sy / youtube.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz