Według ostatnich informacji, zaatakowana w piątek nad ranem baza lotnicza Szajrat w Syrii jest już operacyjna. W sieci zamieszczono nagrania startujących z niej samolotów syryjskich sił powietrznych.

Nagrania wskazują, że syryjska baza jest już operacyjna. Według nagrań, dziś najpewniej późnym popołudniem wystartowały stamtąd pierwsze samoloty syryjskich sił powietrznych, m.in. Su-22.

Wcześniej zaatakowaną przez Amerykanów bazę al-Szajrat wizytował szef syryjskiego sztabu generalnego, gen. Ali Abdullah Ayoub, w towarzystwie wysokich oficerów sił lądowych i powietrznych. Obsługa bazy zapewniła go, że będzie ona dalej zdolna do prowadzenia działań przeciwko terrorystom.

ZOBACZ:

Amerykańskie niszczyciele odpalają Tomahawki w kierunku Syrii [+VIDEO / +FOTO]

Syria: baza Szajrat po ataku USA [+VIDEO/+FOTO]

(HD) Video of the first Syrian Air Force (Sukhoi Su-22) bomber taking off from Shayrat Airbase after the US Tomahawk attack this morning pic.twitter.com/729Wf60Pre

— M Green (@MmaGreen) 7 kwietnia 2017

Twitter.com / youtube.com / sana.sy / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz