Najbardziej chętni do obrony kraju są Ukraińcy mieszkający na zachodzie kraju.

Według sondażu przeprowadzonego przez Centrum Razumkowa tylko 31% obywateli Ukrainy walczyłoby za swój kraj. W krajach objętych badaniem (Ukraina, Niemcy, Holandia, Polska i Rosja) najwięcej chętnych do obrony kraju jest w Polsce – 71,4%.

Na Ukrainie największy odsetek osób deklarujących chęć obrony ojczyzny jest na zachodzie kraju (41,4%) a najmniej na wschodzie (23,2%). Co ciekawe, wynik dla całej Ukrainy jest zbliżony do wyniku uzyskanego wśród mieszkańców Donbasu – 31,6%.

Najbardziej chętni do obrony kraju są Ukraińcy w średnim wieku. Im młodsi Ukraińcy, tym chęć do walki za ojczyznę jest mniejsza.

Sondaż został przeprowadzony przez Centrum Razumkowa w dniach od 3 do 9. marca br. na próbie 2016 osób, mieszkańców Ukrainy.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu poziomu korupcji Ernst&Young

Centrum Razumkowa / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz