Rex Tillerson złożył to oświadczenie po wczorajszym szczycie szefów dyplomacji państw NATO.

Szef amerykańskiej dyplomacji oświadczył, że wsparcie Amerykanów i NATO dla Ukrainy pozostanie niezwzruszone. Ta jak powtarzaliśmy na każdym spotkaniu od czasu kiedy Rosja rozczęła kampanię agresji wobec Ukrainy, natowscy sojusznicy będą wspierać ukraińską suewenność i integralność terytorialną. Dodał: Nie zaakceptowaliśmy i nie zaakceptujemy wysiłów rosjan zmierzających do zmiany granic Ukrainy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Tillerson po spotkaniu z Ławrowem: oczekujemy od Rosji wywiązania się z zobowiązań w sprawie Ukrainy

Będziemy kontynuować nasz opór do czasu wstrzymywania przez Rosję wypełniania porozumienia z Mińska. Stany Zjednoczone utrzymają swoje sankcje do czasu kiedy Moskwa cofnie działania, które wywołały ich nałożenie.powiedział Rex Tillerson.

Nie jest to pierwsze ostre wystąpienie amerykańskiego szefa departamentu stanu przeciw Rosji. Wcześniej, podczas przesłuchań przed komisją kongresu przed jego nominacją na stanowisko stwierdził, że rosyjskie pretensje do Krymu są bezprawne.

kresy.pl / cnn.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz