Mężczyźni mieli być świadkami zdarzenia.

Białoruska milicja aresztowała dwóch studentów z Ukrainy, 19-letniego Iwana Danyłenkę i 18-letniego Romana Łehara, którzy przyjechali turystycznie do Mińska 23. marca br.

Aresztowanie nastąpiło podczas przechadzki z dwiema miejscowymi kobietami. Mężczyźni do tej pory przebywają w areszcie.

Według serwisu Studway powodem zatrzymania podawanym przez milicję było to, że Ukraińcy byli świadkami obrzucenia budynku inspekcji podatkowej koktajlem Mołotowa. Do ataku na urząd miało dojść rano 24. marca w Homlu. Wybiciu uległa szyba w budynku, do pożaru nie doszło.

Jedna z towarzyszek Ukraińców otrzymała mandat za „niepodporządkowanie się poleceniom milicjantów”. Druga z tego samego powodu także trafiła do aresztu.

W sprawie zatrzymania Ukraińców interweniowali już przedstawiciele ukraińskiego konsulatu.

CZYTAJ TAKŻE: Białoruś deportowała na Ukrainę trzech protestanckich kaznodziejów

Kresy.pl / Studway.com.ua

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz