Celem tych prowokacji jest obarczanie winą za zbrodnie rząd w Damaszku.

Podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta Włoch Sergio Matarellą w Moskwie, prezydent Władimir Putin powiedział, że Rosja posiada informacje o planowanych prowokacjach skierowanych przeciwko władzom syryjskim. Damaszek ma być obarczany winą o używanie broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej.

– Posiadamy informacje z różnych źródeł, że te prowokacje, bo trudno inaczej to nazwać, są przygotowywane w innych regionach Syrii, w tym na południowych przedmieściach Damaszku, gdzie są plany zrzucenia jakiejś substancji i oskarżenia o to władze syryjskie – powiedział Putin.

Putin powiedział, że władze wielu europejskich krajów, które w trakcie kampanii wyborczej krytykowały Donalda Trumpa, obecnie chcą ocieplić relacje z Waszyngtonem popierając amerykański ostrzał rakietowy Syrii.

Putin liczy na to, że pomimo obecnej wrogości wobec Syrii i Rosji, cierpliwe stanowisko Rosji doprowadzi do lepszej kooperacji z Zachodem.

Dodał, że amerykański atak na Syrię przypomina amerykański atak na Irak w 2003 roku, gdy również pod pretekstem broni masowego rażenia zaatakowano suwerenne państwo.

To z kolei doprowadziło do zniszczenia Iraku i powstania Państwa Islamskiego, dodał Putin.

Putin wezwał do rozpoczęcia międzynarodowego śledztwa, aby ustalić odpowiedzialność za ubiegłotygodniowy incydent z udziałem broni chemicznej w Syrii.

Kresy.pl / Tass.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz