Prezydenci Turcji i Rosji chcą natychmiastowego, bezstronnego śledztwa w sprawie użycia broni chemicznej w Syrii.

W czwartek Władimir Putin i Recep Tayyip Erdoğan rozmawiali telefoniczne. Po rozmowie opublikowano wspólne oświadczenie w którym czytamy – Obaj przywódcy opowiedzieli się za za natychmiastowym, bezstronnym i dokładnym dochodzeniem w sprawie incydentu związanego z bronią chemiczną, który miał miejsce w Syrii w mieście Chan Szejkun 4 kwietnia. Strony dyskutowały o sytuacji w Syrii i wyrażały chęć dalszej współpracy zmierzającej do wzmocnienia syryjskiego zawieszenia broni i ułatwienia zarówno rozmów w Astanie, jak i w Syrii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były szef gabinetu Colina Powella o ataku na Syrię: W ostateczności chodzi o Izrael [+VIDEO]

Kresy.pl / Tass.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz