Prezydent Ukrainy zadowolony z ataku USA w Syrii

Ukraiński prezydent Petro Poroszenko w rozmowie telefonicznej z wiceprezydentem USA Mike Pencem wyraził zadowolenie z amerykańskiego ataku na bazę lotniczą w Syrii.

Jak poinformowała służba prasowa prezydenta Ukrainy, Petro Poroszenko odbył rozmowę telefoniczną z amerykańskim wiceprezydentem Mike Pencem. W jej trakcie przyjął z zadowoleniem ostatnie kroki podjęte przez Donalda Trumpa ws. Syrii. Zaznaczył, że przyczynią się one do zapobieżenia dalszym zbrodniom wojennym reżimu Baszara al-Assada przeciwko cywilom. Przy okazji, Poroszenko poinformował amerykańskiego wiceprezydenta o pogłębiającej się złej sytuacji w Donbasie, obwiniając Rosję o naruszanie zawieszenia broni.

PRZECZYTAJ: Prezydent Duda wyraża „pełne poparcie” dla amerykańskiego ataku na bazę lotniczą w Syrii

Czytaj także: Komunikat MON: Pełne poparcie dla amerykańskiej operacji przeciwko bazie syryjskich sił rządowych Szajrat

Z kolei Pence podziękował Ukrainie za solidaryzowanie się z USA po ataku chemicznym w rejonie Idlib. Wyraził pełne poparcie w walce Ukrainy o odzyskanie integralności terytorialnej i suwerenności. Pence pogratulował również Poroszence przyznania przez MFW kolejnej transzy pomocowej.

Głos w sprawie zabrał również szef ukraińskiej Narodowej Rady Bezpieczeństwa i Obrony, Ołeksandr Turczynow. Uznał on amerykański atak przy użyciu blisko 60 rakiet Tomahawk za „adekwatną” i „podjęto w odpowiedniej chwili” odpowiedź na użycie przez rosysjkeigo sprzymierzeńca Baszara al.-Asada broni chemicznej przeciwko cywilom.

Czytaj również: USA: większość kongresmenów popiera Trumpa ws. ataku w Syrii

ZOBACZ: „Zły ruch – teraz to USA muszą się tłumaczyć” – Max Kolonko krytykuje Trumpa za atak w Syrii [+VIDEO]

Unian.info / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Pomijając inne aspekty,tylko z racji przesycenia nazibanderyzmem,gloryfikowania i na piedestał wynoszenia razunów mordercówsetak tysięcy Polaków,w tym licznych dzieci przez banderowskie UPA,kolaboracyjne SS-Galizien,policję pomocniczą i grabieżczo-morderczą czerń podjudzaną przez UPA, opinia chazarskiego banderowskiego kagana Walcmana i jego bandersotnika Turczynowa, jest niewiarygodna.