W Hruszowicach koło Przemyśla skuto tablice z pomnika upamiętniającego Ukraińską Powstańczą Amię.

Oprócz tablic zniknęły również metalowe elementy na słupach do zawieszania flag – informuje portal Nowiny24.pl. Na pomniku pojawił się też kotwice Polski Walczącej.


Nowiny24.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  wepwawet :

  Miejscowość Mołodycz (okolice Jarosławia, woj. Podkarpackie) – na starym cmentarzu jest dość ładny, a wielce kłamliwy pomnik wzniesiony mołojcom z upa (napisane jest tam iż „…walczyli o wolność…”). Na tym samym cmentarzu, nowym zresztą też leżą między innymi ofiary ludobójców. Wielu zginęło tylko dlatego, że byli Polakami – to była ich jedyna ale niewybaczalna przewina – dlatego ukraińscy nacjonaliści uznali, że należy tych ludzi pozabijać. :/

 2. tagore
  tagore :

  Wcale nie jestem pewien czy ten pomnik został zniszczony przez Polaków aktualna retoryka
  Rosji wobec nowego Prezydenta i stojących za nim sił politycznych może uzasadniać przypuszczenie
  ,że jest to prowokacja mająca ograniczyć pole manewru Panu Dudzie w stosunkach z Ukrainą.

  tagore

 3. Avatar
  votum_separatum :

  tagore: 29.05.2015 15:48 Jakie pole manewru? Duda może banderowców wspierać lub nie, krótka piłka. Co do działań razwiedki (WSI/FSB – to bardzo dobrzy koledzy), obecnie „maskirowka” polega na wskazywaniu „ruskich agentów” wśród polskich patriotów. Chodzi o to, że jeśli ci ludzie zaczną wchodzić do polityki, wtedy finansowo-przestępcze eldorado panów z WSI/FSB w kondominium rosyjsko-niemieckim pod żydowskim zarządem, zacznie się kurczyć.