Sąd w Tybindze uznał zbrodnię popełnioną przez pochodzącego z Syrii mężczyznę za szczególnie ciężką.

24 lipca ub. roku w okolicach dworca autobusowego w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii, 21-letni azylant podczas sprzeczki uderzył swoją przyjaciółkę, 45-letnią Polkę nożem do krojenia kebabu.Kobieta została śmiertelnie ranna. Sprawca w amoku ranił następnie jeszcze kilka przypadkowych osób. Podczas ucieczki wpadł pod samochód i został zatrzymany przez policję.

Syryjczyk pracował wraz z Polką w restauracji serwującej kebab. Sprawca przyznał się do zbrodni, a w trakcie procesu tłumaczył, że powodowała nim zazdrość. Twierdził, jego polska przyjaciółka miała kochanka. Wcześniej otrzymał w Niemczech azyl.

Zbrodnia wzburzyła polską społeczność w Reutlingen – kilka dni po tragedii z inicjatywy Polonii odbył się tam marsz milczenia. Wzięło w nim udział kilkaset osób.

Przeczytaj: Kukiz’15: Syryjczyk, który zabił Polkę powinien odbywać karę w Polsce

Ponieważ sąd w Tybindze uznał zbrodnię za szczególnie ciężką, sprawca będzie miał utrudnioną możliwość uzyskania wcześniejszego zwolnienia.

Dpa / PAP/RIRM / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz