Ukraina wyda „Mudżahedina” Białorusi za „wyjątkowo złośliwe chuligaństwo”.

Prokuratura Generalna Ukrainy postanowiła wydalić na Białoruś żołnierza batalionu Tornado Daniiła Liaszczuka ps. „Mudżahedin”, który 7. kwietnia br. został skazany na 10 lat więzienia w procesie byłych żołnierzy batalionu. Liaszczuk jest obywatelem Białorusi.

Podsądnym zarzucano, że stworzyli organizację przestępczą, która dopuszczała się porywania i bezprawnego więzienia ludności Donbasu. Porwani cywile byli więzieni w piwnicy i poddawani torturom. Oskarżeni mieli również czerpać korzyści z nielegalnego przemytu. Najbardziej bulwersującym czynem, który zarzucano oskarżonym były gwałty, w tym na nieletnich.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ukraina: skazano żołnierzy batalionu „Tornado”, którzy torturowali i gwałcili nieletnich

Jak zauważyła na Facebooku ukraińska dziennikarka Aljona Łunkowa, Ukraina wydaje „Mudżahedina” za „wyjątkowo złośliwe chuligaństwo”. Chodzi o czyny, których Liaszczuk miał się dopuścić na Białorusi przed przybyciem na Ukrainę. Dodała przy tym, że Liaszczuka może także czekać w ojczyźnie proces za służbę w siłach zbrojnych innego państwa.

Kresy.pl / Facebook

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz