Kongres chce przeznaczyć na pomoc 150 milionów dolarów względem 300 przyznanych w 2016 roku.

Ustawa przyjęta przez Izbę Reprezentantów zakłada przeznaczenie z budżetu Pentagonu 150 mln dolarów pomocy militarnej dla Ukrainy, Pieniądze te mogą być wydane na szkolenie, sprzęt, śmiercionośną broń o charakterze defensywnym, pomoc logistyczną, wyposażenie, utrzymanie i pomoc wywiadu dla wojska i narodowych sił bezpieczeństwa Ukrainy.

CZYTAJ TAKŻE:
Kongres USA chce zmniejszyć pomoc wojskową dla Ukrainy o połowę

Dodatkowo ustawa zakazuje wykorzystania pomocy na zakup przenośnych, ręcznie odpalanych pocisków ziemia-powietrze. Ograniczenie takie jest spowodowane obawami, by w przypadku kradzieży pociski nie trafiły do grup terrorsytycznych,

Poziom dofinansowania może się jeszcze zmienić, ponieważ amerykańskii Senat jeszcze tej ustawy nie przyjął. Może to oznaczać, że wprowadzone zostaną poparki zwiększające pomoc dla Ukrainy,

kresy.pl / wp.pl / foxnews.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz