Młoda Saudyjka została aresztowana po tym, jak niedawno opublikowała na Twitterze swoje zdjęcie bez tradycyjnego w jej kraju nakrycia ciała – informuje „The Guardian”.

Powodem aresztowania było zdjęcie na którym kobieta bez m.in. hidżabu pozuje na tle jednej z ulic. Wpis ten spotkał się z wieloma negatywnymi komentarzami, ponieważ tradycyjne nakrycie ciała jest w Arabii Saudyjskiej obowiązkowym elementem ubioru.

Na Twitterze utworzono hashtag nawołujący do aresztowania kobiety, pojawiły się również skargi na nieobyczajnei niezgodne z islamem zachowanie bohaterki zdjęcia. W związku z tym, wobec kobiety zastosowano areszt. Kobieta jest oskarżona o otwarte mówienie o zakazanych relacjach z mężczyznami– pisze „The Guardian”.

W zeszłym roku media donosiły o aresztowaniu kobiety za prowadzenie samochodu czy za oglądanie meczu piłki nożnej.

Czytaj również: Arabia Saudyjska: Pokojówce odciętą rękę bo upomniała się o zapłatę [+FOTO]

kresy.pl/ interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz